FFF 20021323-00072D8LF
20021323-00072D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00072D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00072D8LF.pdf
Availability of 20021323-00072D8LF
QUANTITY
20021323-00072D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00072D8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00072D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00072D8LF
Related Links20021323-, 20021323-00072D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00072D8LF Details Description
Related parts for 20021323-00072D8LF
FLEX CABLE - AFJ25A/AE25/AFH25T datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 1.08 OHM datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 667MHZ 78BGA datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064FR-4 5C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf