FFF 20021323-10030T1LF
20021323-10030T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-10030T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-10030T1LF.pdf
Availability of 20021323-10030T1LF
QUANTITY
20021323-10030T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-10030T1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-10030T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,772
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-10030T1LF
Related Links20021323-, 20021323-10030T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-10030T1LF Details Description
Related parts for 20021323-10030T1LF
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BAG SHIELD METAL-IN 24X30 datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 310 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
GT05 WP PACKING datasheet.pdf
100UF 200V 16X25 datasheet.pdf