FFF 20021511-00060T4LF
20021511-00060T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021511-00060T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD VT TH SHRD
Datasheet Download
20021511-00060T4LF.pdf
Availability of 20021511-00060T4LF
QUANTITY
20021511-00060T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021511-00060T4LF
Internal Part NumberEIS-20021511-00060T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021511
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021511-00060T4LF
Related Links20021511-, 20021511-00060T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021511-00060T4LF Details Description
Related parts for 20021511-00060T4LF
BATT PACK 9.6V AA BUTTON NIMH datasheet.pdf
IC POT DGTL 128-TAP 15V 10-UMAX datasheet.pdf
IC DUAL GP LV COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
EXT CABLE 24V 2M 4 WAY SPLIT datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
10+10 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 28MA 60 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
1.25MM M HSG 50POS datasheet.pdf