FFF 20021521-00010T1LF
20021521-00010T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021521-00010T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 10POS DUAL SHRD SMD
Datasheet Download
20021521-00010T1LF.pdf
Availability of 20021521-00010T1LF
QUANTITY
20021521-00010T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021521-00010T1LF
Internal Part NumberEIS-20021521-00010T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
Standard Package22
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021521
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021521-00010T1LF
Related Links20021521-, 20021521-00010T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021521-00010T1LF Details Description
Related parts for 20021521-00010T1LF
CONN EDGECARD EXTEND 132POS .050 datasheet.pdf
3POS M12 R/A PLG-M8 R/A SKT 1.5M datasheet.pdf
THERM PAD FOR MAXI MINI EVL 1=10 datasheet.pdf
ACCY MOBILE LOAD COIL CB47 datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
AP,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 16QFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 4500K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf