FFF 20021521-00018T4LF
20021521-00018T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021521-00018T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT SHRD
Datasheet Download
20021521-00018T4LF.pdf
Availability of 20021521-00018T4LF
QUANTITY
20021521-00018T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021521-00018T4LF
Internal Part NumberEIS-20021521-00018T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,260
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021521
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021521-00018T4LF
Related Links20021521-, 20021521-00018T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021521-00018T4LF Details Description
Related parts for 20021521-00018T4LF
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
TXRX ESD RS-485/422 LP 8-SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 6.19KOHM 1% AX datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
IC OSC XTAL PROG 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE CAT6 W/BOOT 5' BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf