FFF 20021521-00020D4LF
20021521-00020D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021521-00020D4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT SHRD
Datasheet Download
20021521-00020D4LF.pdf
Availability of 20021521-00020D4LF
QUANTITY
20021521-00020D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021521-00020D4LF
Internal Part NumberEIS-20021521-00020D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021521
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021521-00020D4LF
Related Links20021521-, 20021521-00020D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021521-00020D4LF Details Description
Related parts for 20021521-00020D4LF
FUSE BRD MNT 15A 65VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 55A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 22A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 120A 416W SOT227 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT JAM NUT datasheet.pdf
ICEPROG ADAPTER FOR CM225 datasheet.pdf
770UF 200V 35X117 85C ST datasheet.pdf