FFF 20021834-07030T4LF
20021834-07030T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021834-07030T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
1.27 BTB STACK HD SMT
Datasheet Download
20021834-07030T4LF.pdf
Availability of 20021834-07030T4LF
QUANTITY
20021834-07030T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021834-07030T4LF
Internal Part NumberEIS-20021834-07030T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,176
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesMinitek 127™ 20021834
PackagingTube
Number of Positions30
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Length - Overall0.559" (14.20mm)
Length - Post (Mating)0.256" (6.50mm)
Length - Stack Height0.276" (7.00mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)10µin (0.25µm)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021834-07030T4LF
Related Links20021834-, 20021834-07030T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021834-07030T4LF Details Description
Related parts for 20021834-07030T4LF
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
15 MTE PANEL MOUNT SR datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.73A 16TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
L5-30R WT MOTOR BASE CONN datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 150V 8A TO3PF datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE THREADED 1POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf