E-Switch 200AWMSP4T2A1M61RE
200AWMSP4T2A1M61RE picture photo
Mfg. Part Number
200AWMSP4T2A1M61RE
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
200AWMSP4T2A1M61RE.pdf
Availability of 200AWMSP4T2A1M61RE
QUANTITY
200AWMSP4T2A1M61RE Order Process
Ship out your order
Specifications of 200AWMSP4T2A1M61RE
Internal Part NumberEIS-200AWMSP4T2A1M61RE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information200A Series RoHS Cert of Compliance
FamilyToggle Switches
Series200A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length6.10mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Electrical Life50,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)200AWMSP4T2A1M61RE
Related Links200AWMSP4, 200AWMSP4T2A1M61RE Datasheet, E-Switch Distributor
200AWMSP4T2A1M61RE Details Description
Related parts for 200AWMSP4T2A1M61RE
CHASSIS ALUM NATURAL 12"L X 10"W datasheet.pdf
MEMBER MODULE PIC16C66/67/76/77 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 34KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
MULTI-FREQ USB 2.0 ULPI PHY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS GOLD SMD datasheet.pdf
CMOS +-5 V/ +5V 4 OHM DUAL SPST SWITCHES IC datasheet.pdf