Bourns Inc. 2015-50-SMC-RPLF
2015-50-SMC-RPLF picture photo
Mfg. Part Number
2015-50-SMC-RPLF
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 500V 20% 5KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
2015-50-SMC-RPLF.pdf
Availability of 2015-50-SMC-RPLF
QUANTITY
2015-50-SMC-RPLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2015-50-SMC-RPLF
Internal Part NumberEIS-2015-50-SMC-RPLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
Series2015
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)500V
Impulse Discharge Current (8/20µs)5000A (5kA)
Tolerance±20%
Number of Poles1
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2015-50-SMC-RPLF
Related Links2015-50-, 2015-50-SMC-RPLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2015-50-SMC-RPLF Details Description
Related parts for 2015-50-SMC-RPLF
CONN RING 10-12 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 46POS DUAL GOLD datasheet.pdf
TRANS RF NPN 1.8GHZ 4.0V SOT343 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 50A 8PQFN datasheet.pdf