Johanson Technology Inc. 201R07S2R0BV4T
201R07S2R0BV4T picture photo
Mfg. Part Number
201R07S2R0BV4T
Brief Description
CAP CER 2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
201R07S2R0BV4T.pdf
Availability of 201R07S2R0BV4T
QUANTITY
201R07S2R0BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 201R07S2R0BV4T
Internal Part NumberEIS-201R07S2R0BV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)201R07S2R0BV4T
Related Links201R07S, 201R07S2R0BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
201R07S2R0BV4T Details Description
Related parts for 201R07S2R0BV4T
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 49.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.7A 250V datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR US-N300 datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 3P+40S+8P datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 67MA 73.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf