Johanson Technology Inc. 201R07S2R1CV4T
201R07S2R1CV4T picture photo
Mfg. Part Number
201R07S2R1CV4T
Brief Description
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
201R07S2R1CV4T.pdf
Availability of 201R07S2R1CV4T
QUANTITY
201R07S2R1CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 201R07S2R1CV4T
Internal Part NumberEIS-201R07S2R1CV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)201R07S2R1CV4T
Related Links201R07S, 201R07S2R1CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
201R07S2R1CV4T Details Description
Related parts for 201R07S2R1CV4T
RES SMD 590 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CUT AND POLISH DISC TR 3" A VFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A HWSON datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf