Bourns Inc. 2027-15-CLF
2027-15-CLF picture photo
Mfg. Part Number
2027-15-CLF
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 150V 15% 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
2027-15-CLF.pdf
Availability of 2027-15-CLF
QUANTITY
2027-15-CLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2027-15-CLF
Internal Part NumberEIS-2027-15-CLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGas Discharge Tubes
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
Series2027
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)150V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±15%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2027-15-CLF
Related Links2027-, 2027-15-CLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2027-15-CLF Details Description
Related parts for 2027-15-CLF
CAP CER 680PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT-RJ45 W/3M CORD GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .10UF 100OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf