Bourns Inc. 2027-15-SM-RP
2027-15-SM-RP picture photo
Mfg. Part Number
2027-15-SM-RP
Brief Description
GDT 150V 15% 10KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
2027-15-SM-RP.pdf
Availability of 2027-15-SM-RP
QUANTITY
2027-15-SM-RP Order Process
Ship out your order
Specifications of 2027-15-SM-RP
Internal Part NumberEIS-2027-15-SM-RP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGas Discharge Tubes
Standard Package500
Series2027
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)150V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±15%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD Cylinder Square End
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2027-15-SM-RP
Related Links2027-1, 2027-15-SM-RP Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2027-15-SM-RP Details Description
Related parts for 2027-15-SM-RP
RES SMD 200K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GAMMA BUFFER LCD 5CH 20-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS ANGLED SKT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf