Bourns Inc. 2027-15-SM-RPLF
2027-15-SM-RPLF picture photo
Mfg. Part Number
2027-15-SM-RPLF
Brief Description
GDT 150V 15% 10KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
2027-15-SM-RPLF.pdf
Availability of 2027-15-SM-RPLF
QUANTITY
2027-15-SM-RPLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2027-15-SM-RPLF
Internal Part NumberEIS-2027-15-SM-RPLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGas Discharge Tubes
Standard Package500
Series2027
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)150V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±15%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD Cylinder Square End
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2027-15-SM-RPLF
Related Links2027-15, 2027-15-SM-RPLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2027-15-SM-RPLF Details Description
Related parts for 2027-15-SM-RPLF
CAP CER 3.3UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.88V SC70-3 datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 16MM datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf