TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-25-01/225-0
202A111-25-01/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-25-01/225-0
Brief Description
TFIT POLY MOLDED P
Datasheet Download
202A111-25-01/225-0.pdf
Availability of 202A111-25-01/225-0
QUANTITY
202A111-25-01/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-25-01/225-0
Internal Part NumberEIS-202A111-25-01/225-0
Shell Size - Insert11
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.690" (17.5mm)
Large Diameter Recovered0.250" (6.4mm)
Small Diameter Supplied0.689" (17.5mm)
Small Diameter Recovered0.091" (2.3mm)
Large Recovered Length0.560" (14.2mm)
Small Recovered Length0.230" (5.8mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.000" (25.4mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-25-01/225-0
202A111-25-01/225-0 Details Description
Related parts for 202A111-25-01/225-0
IC ADC LP 10-BIT SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
FERRULE 0.5MM 14 ORG 1 = 500PCS datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .328" .107"L datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC datasheet.pdf
DEV REFERENCE PLATFORM SH7343 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 169 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 39MM datasheet.pdf