TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-25-G06-0
202A111-25-G06-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-25-G06-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202A111-25-G06-0.pdf
Availability of 202A111-25-G06-0
QUANTITY
202A111-25-G06-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-25-G06-0
Internal Part NumberEIS-202A111-25-G06-0
Shell Size - Insert11
FeaturesFluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.630" (16.0mm)
Large Diameter Recovered0.310" (7.9mm)
Small Diameter Supplied0.629" (16.0mm)
Small Diameter Recovered0.087" (2.2mm)
Large Recovered Length0.550" (14.0mm)
Small Recovered Length0.236" (6.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered0.984" (25.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-25-G06-0
202A111-25-G06-0 Details Description
Related parts for 202A111-25-G06-0
SWITCH REED SPST 15-20AT AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC VOLTAGE REF DDR 3.6V TSOT23 datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf