TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-25-G07/225-0
202A111-25-G07/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-25-G07/225-0
Brief Description
TFIT POLY MOLDED P
Datasheet Download
202A111-25-G07/225-0.pdf
Availability of 202A111-25-G07/225-0
QUANTITY
202A111-25-G07/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-25-G07/225-0
Internal Part NumberEIS-202A111-25-G07/225-0
Shell Size - Insert11
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.610" (15.5mm)
Large Diameter Recovered0.250" (6.4mm)
Small Diameter Supplied0.610" (15.5mm)
Small Diameter Recovered0.028" (0.7mm)
Large Recovered Length0.550" (14.0mm)
Small Recovered Length0.236" (6.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered0.984" (25.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-25-G07/225-0
202A111-25-G07/225-0 Details Description
Related parts for 202A111-25-G07/225-0
RES SMD 715 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH DIP EXT ACTUATOR 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 3A 100 MOHM TH datasheet.pdf
FERRITE CHIP 10 OHM 2A 0402 datasheet.pdf
FUSE 500A 1250V 2TN/110 AR CU datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf