TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A163-25-01-0
202A163-25-01-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A163-25-01-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202A163-25-01-0.pdf
Availability of 202A163-25-01-0
QUANTITY
202A163-25-01-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A163-25-01-0
Internal Part NumberEIS-202A163-25-01-0
TypeBoot
Shell Size - Insert63
FeaturesFluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.680" (42.7mm)
Large Diameter Recovered1.080" (27.4mm)
Small Diameter Supplied1.680" (42.7mm)
Small Diameter Recovered0.370" (9.4mm)
Large Recovered Length1.200" (30.5mm)
Small Recovered Length0.708" (18.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.598" (66.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A163-25-01-0
202A163-25-01-0 Details Description
Related parts for 202A163-25-01-0
IC CTRL/REG SYNC BUCK 24-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 100KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LIGHTBAR 8.89MM SQ RD/GN WH DIFF datasheet.pdf