TE Connectivity Raychem Cable Protection 202D963-25/225-0
202D963-25/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202D963-25/225-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202D963-25/225-0.pdf
Availability of 202D963-25/225-0
QUANTITY
202D963-25/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202D963-25/225-0
Internal Part NumberEIS-202D963-25/225-0
SeriesThermofit 202D9
TypeBoot
Shell Size - Insert63
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.720" (43.7mm)
Large Diameter Recovered1.340" (34.1mm)
Small Diameter Supplied0.450" (11.4mm)
Small Diameter Recovered0.140" (3.6mm)
Large Recovered Length0.480" (12.2mm)
Small Recovered Length2.270" (57.7mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.920" (99.6mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202D963-25/225-0
202D963-25/225-0 Details Description
Related parts for 202D963-25/225-0
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TINMAN 5PR 10COL OPEN HDR ASSY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 150.0000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf