TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K121-25-01/225-0
202K121-25-01/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K121-25-01/225-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202K121-25-01/225-0.pdf
Availability of 202K121-25-01/225-0
QUANTITY
202K121-25-01/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K121-25-01/225-0
Internal Part NumberEIS-202K121-25-01/225-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 202K1
TypeBoot
Shell Size - Insert21
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant, Lip
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.886" (22.5mm)
Large Diameter Recovered0.350" (8.9mm)
Small Diameter Supplied0.886" (22.5mm)
Small Diameter Recovered0.160" (4.1mm)
Large Recovered Length0.350" (9.0mm)
Small Recovered Length0.330" (8.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.020" (26.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K121-25-01/225-0
202K121-25-01/225-0 Details Description
Related parts for 202K121-25-01/225-0
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 6-MFSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC STEREO CODEC 24BIT 20TSSOP datasheet.pdf
HOLDER 4 C CELL W/9V SNAP FAST datasheet.pdf
RES 120 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf