TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K132-25/42-0
202K132-25/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K132-25/42-0
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
202K132-25/42-0.pdf
Availability of 202K132-25/42-0
QUANTITY
202K132-25/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K132-25/42-0
Internal Part NumberEIS-202K132-25/42-0
TypeBoot
Shell Size - Insert32
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant, Lip
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.122" (28.5mm)
Large Diameter Recovered0.500" (12.7mm)
Small Diameter Supplied1.122" (28.5mm)
Small Diameter Recovered0.173" (4.4mm)
Large Recovered Length1.259" (32.0mm)
Small Recovered Length0.450" (11.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.170" (55.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K132-25/42-0
202K132-25/42-0 Details Description
Related parts for 202K132-25/42-0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE datasheet.pdf
HG BALANCER 1.5-3LB FOR XX10/350 datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 472 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf