TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K153-100-00/180-0
202K153-100-00/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K153-100-00/180-0
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
202K153-100-00/180-0.pdf
Availability of 202K153-100-00/180-0
QUANTITY
202K153-100-00/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K153-100-00/180-0
Internal Part NumberEIS-202K153-100-00/180-0
TypeBoot
Shell Size - Insert53
FeaturesAdhesive Coating, Lip, Potting (Injection) Port
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible, Halogen Free
Large Diameter Supplied1.358" (34.5mm)
Large Diameter Recovered0.823" (20.9mm)
Small Diameter Supplied0.768" (19.5mm)
Small Diameter Recovered0.270" (6.9mm)
Large Recovered Length1.650" (42.0mm)
Small Recovered Length0.768" (19.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.150" (80.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K153-100-00/180-0
202K153-100-00/180-0 Details Description
Related parts for 202K153-100-00/180-0
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 150.72UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A PNL MNT PLUNGER datasheet.pdf
KIT DESIGN BALLAST IRS2573D datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf