TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K163-25-01/225-CS-1858
202K163-25-01/225-CS-1858 picture photo
Mfg. Part Number
202K163-25-01/225-CS-1858
Brief Description
TFIT POLY MOLDED P
Datasheet Download
202K163-25-01/225-CS-1858.pdf
Availability of 202K163-25-01/225-CS-1858
QUANTITY
202K163-25-01/225-CS-1858 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K163-25-01/225-CS-1858
Internal Part NumberEIS-202K163-25-01/225-CS-1858
TypeBoot
Shell Size - Insert63
FeaturesAdhesive Coating, Eyelet Clip, Fluid Resistant, Lip
Color-
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied-
Large Diameter Recovered-
Small Diameter Supplied-
Small Diameter Recovered-
Large Recovered Length-
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K163-25-01/225-CS-1858
202K163-25-01/225-CS-1858 Details Description
Related parts for 202K163-25-01/225-CS-1858
TIE WIRE 4" NATURAL 18LB datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC XO 1.042MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf