TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K163-25-01/86-0
202K163-25-01/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K163-25-01/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202K163-25-01/86-0.pdf
Availability of 202K163-25-01/86-0
QUANTITY
202K163-25-01/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K163-25-01/86-0
Internal Part NumberEIS-202K163-25-01/86-0
TypeBoot
Shell Size - Insert63
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant, Lip
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.634" (41.5mm)
Large Diameter Recovered1.050" (26.7mm)
Small Diameter Supplied1.634" (41.5mm)
Small Diameter Recovered0.330" (8.4mm)
Large Recovered Length1.610" (41.0mm)
Small Recovered Length0.830" (21.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.110" (79.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K163-25-01/86-0
202K163-25-01/86-0 Details Description
Related parts for 202K163-25-01/86-0
JUMPER-H2728TR/C2065W/X 6" datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 130MHZ 8MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 22POS .178M datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf