TE Connectivity Raychem Cable Protection 202K174-25-01/225-0
202K174-25-01/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K174-25-01/225-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202K174-25-01/225-0.pdf
Availability of 202K174-25-01/225-0
QUANTITY
202K174-25-01/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K174-25-01/225-0
Internal Part NumberEIS-202K174-25-01/225-0
TypeBoot
Shell Size - Insert74
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant, Lip
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied2.303" (58.5mm)
Large Diameter Recovered1.323" (33.6mm)
Small Diameter Supplied2.303" (58.5mm)
Small Diameter Recovered0.559" (14.2mm)
Large Recovered Length2.050" (52.0mm)
Small Recovered Length1.535" (39.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered4.330" (110.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K174-25-01/225-0
202K174-25-01/225-0 Details Description
Related parts for 202K174-25-01/225-0
TRIMMER 10K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
IC MPU M680X0 20MHZ 64QFP datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 2/10/10/50K 20-S datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIGITAL OUTPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS PLUG THRU-HOLE datasheet.pdf
PLATO SOLDERING TIP - 3/16" PACE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf