TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K185-100/86-0
202K185-100/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K185-100/86-0
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
202K185-100/86-0.pdf
Availability of 202K185-100/86-0
QUANTITY
202K185-100/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K185-100/86-0
Internal Part NumberEIS-202K185-100/86-0
TypeBoot
Shell Size - Insert85
FeaturesAdhesive Coating, Lip
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible, Halogen Free
Large Diameter Supplied2.539" (64.5mm)
Large Diameter Recovered1.693" (43.0mm)
Small Diameter Supplied1.594" (40.5mm)
Small Diameter Recovered0.602" (15.3mm)
Large Recovered Length3.540" (90.0mm)
Small Recovered Length2.030" (51.5mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered6.690" (170.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K185-100/86-0
202K185-100/86-0 Details Description
Related parts for 202K185-100/86-0
TRIMMER 10K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 322 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 1.00 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VDSL2 LINE DVR AMP 24HTTSOP datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf