Sensata Technologies/Airpax 203-11-1-63-103-L-1
203-11-1-63-103-L-1 picture photo
Mfg. Part Number
203-11-1-63-103-L-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER
Datasheet Download
203-11-1-63-103-L-1.pdf
Availability of 203-11-1-63-103-L-1
QUANTITY
203-11-1-63-103-L-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 203-11-1-63-103-L-1
Internal Part NumberEIS-203-11-1-63-103-L-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series203
Breaker TypeMagnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)203-11-1-63-103-L-1
Related Links203-11-1-, 203-11-1-63-103-L-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
203-11-1-63-103-L-1 Details Description
Related parts for 203-11-1-63-103-L-1
CONN HDI PLUG 100POS 4ROW VERT datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
BEAD FERRITE 2000 OHM 100MA 3216 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.23A 93.6 MOHM datasheet.pdf
CONN 3C 3#16S PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf