3M 204-6970-50-0602J
204-6970-50-0602J picture photo
Mfg. Part Number
204-6970-50-0602J
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SOCKET LASER DIODE 4POS
Datasheet Download
204-6970-50-0602J.pdf
Availability of 204-6970-50-0602J
QUANTITY
204-6970-50-0602J Order Process
Ship out your order
Specifications of 204-6970-50-0602J
Internal Part NumberEIS-204-6970-50-0602J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model204-6970-50-0602J.igs204-6970-50-0602J.stp204-6970-50-0602J.x_t
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeLaser - Socket
For Use With/Related ProductsLaser Diode Modules
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)204-6970-50-0602J
Related Links204-6970, 204-6970-50-0602J Datasheet, 3M Distributor
204-6970-50-0602J Details Description
Related parts for 204-6970-50-0602J
IC DAC VIDEO 3CH 80MHZ 44PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 140MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf