Littelfuse 20KPA34A-B
20KPA34A-B picture photo
Mfg. Part Number
20KPA34A-B
Brief Description
TVS DIODE 34VWM 57.5VC P600
Datasheet Download
20KPA34A-B.pdf
Availability of 20KPA34A-B
QUANTITY
20KPA34A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of 20KPA34A-B
Internal Part NumberEIS-20KPA34A-B
Standard Package100
Series20KPA
PackagingBulk
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)34V
Voltage - Breakdown (Min)38V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp57.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)351.3A
Power - Peak Pulse20000W (20kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20KPA34A-B
Related Links20KPA, 20KPA34A-B Datasheet, Littelfuse Distributor
20KPA34A-B Details Description
Related parts for 20KPA34A-B
CER RESONATOR 480KHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44-LQFP datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 1CH 40TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC 14SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf