Bourns Inc. 2100LL-151-H-RC
2100LL-151-H-RC picture photo
Mfg. Part Number
2100LL-151-H-RC
Brief Description
FIXED IND 150UH 3.9A 43 MOHM TH
Datasheet Download
2100LL-151-H-RC.pdf
Availability of 2100LL-151-H-RC
QUANTITY
2100LL-151-H-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2100LL-151-H-RC
Internal Part NumberEIS-2100LL-151-H-RC
Standard Package144
Material - CoreSendust
Inductance150µH
Tolerance±15%
Current Rating3.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)43 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2100LL-151-H-RC
Related Links2100LL-, 2100LL-151-H-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2100LL-151-H-RC Details Description
Related parts for 2100LL-151-H-RC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
SW MIN ACT STR SPDT PCB 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN 5.00 TTSH-3 TB100 BK 2.5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf