Bourns Inc. 2100LL-181-H-RC
2100LL-181-H-RC picture photo
Mfg. Part Number
2100LL-181-H-RC
Brief Description
FIXED IND 180UH 3.7A 48 MOHM TH
Datasheet Download
2100LL-181-H-RC.pdf
Availability of 2100LL-181-H-RC
QUANTITY
2100LL-181-H-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2100LL-181-H-RC
Internal Part NumberEIS-2100LL-181-H-RC
Standard Package144
Material - CoreSendust
Inductance180µH
Tolerance±15%
Current Rating3.7A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)48 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2100LL-181-H-RC
Related Links2100LL-, 2100LL-181-H-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2100LL-181-H-RC Details Description
Related parts for 2100LL-181-H-RC
RES ARRAY 4 RES 160K OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 250A AC datasheet.pdf
LM1N 3.5/90/5 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP 25POS STD FOR FML W/LANYARD datasheet.pdf