Cinch Connectivity Solutions 2121-DKF-0060
2121-DKF-0060 picture photo
Mfg. Part Number
2121-DKF-0060
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE SMA PLUG-PLUG 60"
Datasheet Download
2121-DKF-0060.pdf
Availability of 2121-DKF-0060
QUANTITY
2121-DKF-0060 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2121-DKF-0060
Internal Part NumberEIS-2121-DKF-0060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDKT Series Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesDKT
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length60.0" (1524.0mm)
Cable TypeHP 190S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max26GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2121-DKF-0060
Related Links2121-D, 2121-DKF-0060 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
2121-DKF-0060 Details Description
Related parts for 2121-DKF-0060
RES SMD 475K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
090III 18P CAP ASSY BROWN datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 104 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
REPLCMT GLAS COVER FOR 1070-HZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf