Cinch Connectivity Solutions 2122-DKF-0048
2122-DKF-0048 picture photo
Mfg. Part Number
2122-DKF-0048
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE SMA PLUG-PLUG, RA 48"
Datasheet Download
2122-DKF-0048.pdf
Availability of 2122-DKF-0048
QUANTITY
2122-DKF-0048 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2122-DKF-0048
Internal Part NumberEIS-2122-DKF-0048
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDKT Series Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesDKT
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug, Right Angle
Length48.0" (1219.2mm)
Cable TypeHP 190S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max26GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2122-DKF-0048
Related Links2122-D, 2122-DKF-0048 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
2122-DKF-0048 Details Description
Related parts for 2122-DKF-0048
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR TIA/EIA 232 28-SSOP datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 1CH 38QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 12 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP CLIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 5W SMBG datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf