TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A011-100-0
214A011-100-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A011-100-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
214A011-100-0.pdf
Availability of 214A011-100-0
QUANTITY
214A011-100-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A011-100-0
Internal Part NumberEIS-214A011-100-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 214A0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert11
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible
Large Diameter Supplied0.850" (21.6mm)
Large Diameter Recovered0.800" (20.3mm)
Small Diameter Supplied0.310" (7.9mm)
Small Diameter Recovered0.160" (4.1mm)
Large Recovered Length0.750" (19.1mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.310" (33.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A011-100-0
Related Links214A01, 214A011-100-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
214A011-100-0 Details Description
Related parts for 214A011-100-0
IC MPU/RESET CIRC 4.50V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 8.13MM datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf