TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 214A011-25-0
214A011-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A011-25-0
Datasheet Download
214A011-25-0.pdf
Availability of 214A011-25-0
QUANTITY
214A011-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A011-25-0
Internal Part NumberEIS-214A011-25-0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert11
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.850" (21.6mm)
Large Diameter Recovered0.800" (20.3mm)
Small Diameter Supplied0.310" (7.9mm)
Small Diameter Recovered0.160" (4.1mm)
Large Recovered Length0.750" (19.1mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.310" (33.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A011-25-0
214A011-25-0 Details Description
Related parts for 214A011-25-0
CONN HEADER 6POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
TOOL CRIMP MANUAL 14-16AWG DF22 datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 60MA SYNC SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 5V datasheet.pdf
M8 LNG,UNSH,SS,4MM,NPN,NC,M12 datasheet.pdf
ANT 2-WAY UHF 450-470MHZ MX WHT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 60POS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
1000UF 450V 35X100MM 85C 5000H datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf