TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 214A032-25-0
214A032-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A032-25-0
Datasheet Download
214A032-25-0.pdf
Availability of 214A032-25-0
QUANTITY
214A032-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A032-25-0
Internal Part NumberEIS-214A032-25-0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert32
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.710" (43.4mm)
Large Diameter Recovered1.660" (42.2mm)
Small Diameter Supplied0.550" (14.0mm)
Small Diameter Recovered0.320" (8.1mm)
Large Recovered Length1.000" (25.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.770" (45.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A032-25-0
214A032-25-0 Details Description
Related parts for 214A032-25-0
RES SMD 523K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SP BLK BUTTON 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ PECL SMD datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W T18 datasheet.pdf
TRIPLE BANANA 4MM, RED datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf