TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A032-3/42-0
214A032-3/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A032-3/42-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
214A032-3/42-0.pdf
Availability of 214A032-3/42-0
QUANTITY
214A032-3/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A032-3/42-0
Internal Part NumberEIS-214A032-3/42-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 214A0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert32
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.710" (43.4mm)
Large Diameter Recovered1.660" (42.2mm)
Small Diameter Supplied0.550" (14.0mm)
Small Diameter Recovered0.320" (8.1mm)
Large Recovered Length1.000" (25.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.770" (45.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A032-3/42-0
Related Links214A032, 214A032-3/42-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
214A032-3/42-0 Details Description
Related parts for 214A032-3/42-0
CONN PLUG 1POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SOT-23-5 datasheet.pdf
DIFFUSER ROUND WITHOUT LEGEND datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN 1.27 PITCH VERT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS datasheet.pdf