TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 214A032-4-0
214A032-4-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A032-4-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
214A032-4-0.pdf
Availability of 214A032-4-0
QUANTITY
214A032-4-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A032-4-0
Internal Part NumberEIS-214A032-4-0
SeriesThermofit 214A0
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert32
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied1.710" (43.4mm)
Large Diameter Recovered1.660" (42.2mm)
Small Diameter Supplied0.550" (14.0mm)
Small Diameter Recovered0.320" (8.1mm)
Large Recovered Length1.000" (25.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.770" (45.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A032-4-0
Related Links214A0, 214A032-4-0 Datasheet, TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine Distributor
214A032-4-0 Details Description
Related parts for 214A032-4-0
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 230MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
ADAPTER F/F TNC 18GHZ datasheet.pdf
FUSE FST 1KVDC 10X38MM SOLAR 12A datasheet.pdf