TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 214A311-100/86-0
214A311-100/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A311-100/86-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
214A311-100/86-0.pdf
Availability of 214A311-100/86-0
QUANTITY
214A311-100/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A311-100/86-0
Internal Part NumberEIS-214A311-100/86-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 214A3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A311-100/86-0
214A311-100/86-0 Details Description
Related parts for 214A311-100/86-0
CONN HEADER 4POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 50POS SMD GOLD datasheet.pdf
MODULE DGTL POWERTRAIN 6A 12DIP datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 25LGA datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 6WDFN datasheet.pdf