TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A342-25/86-0
214A342-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A342-25/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
214A342-25/86-0.pdf
Availability of 214A342-25/86-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
214A342-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A342-25/86-0
Internal Part NumberEIS-214A342-25/86-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 214A3
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert42
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.350" (34.3mm)
Large Diameter Recovered-
Small Diameter Supplied1.350" (34.3mm)
Small Diameter Recovered0.340" (8.6mm)
Large Recovered Length1.120" (28.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.100" (53.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A342-25/86-0
214A342-25/86-0 Details Description
Related parts for 214A342-25/86-0
SIDACTOR BI 170V 250A DO214 datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL 2.2W 5V PROG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
XFRMR MOD LAN 10/100BTX 40P SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
5027 TFFC K2 STAR MODULE WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 34PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf