TE Connectivity Raychem Cable Protection 214A342-3/86-0
214A342-3/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
214A342-3/86-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
214A342-3/86-0.pdf
Availability of 214A342-3/86-0
QUANTITY
214A342-3/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 214A342-3/86-0
Internal Part NumberEIS-214A342-3/86-0
SeriesThermofit 214A3
TypeBoot, Rectangular
Shell Size - Insert42
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.350" (34.3mm)
Large Diameter Recovered-
Small Diameter Supplied1.350" (34.3mm)
Small Diameter Recovered0.340" (8.6mm)
Large Recovered Length1.120" (28.4mm)
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.100" (53.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)214A342-3/86-0
Related Links214A342, 214A342-3/86-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
214A342-3/86-0 Details Description
Related parts for 214A342-3/86-0
RES SMD 180K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 16-DFN datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANT GPS SMT CERAMIC LOOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf