Cinch Connectivity Solutions 2151-DKF-0012
2151-DKF-0012 picture photo
Mfg. Part Number
2151-DKF-0012
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CBL SMA PLG/N-TYPE PLG 12"
Datasheet Download
2151-DKF-0012.pdf
Availability of 2151-DKF-0012
QUANTITY
2151-DKF-0012 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2151-DKF-0012
Internal Part NumberEIS-2151-DKF-0012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDKT Series Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesDKT
GenderMale to Male
StyleSMA to N-Type
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorN Male Plug
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeHP 190S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max26GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2151-DKF-0012
Related Links2151-D, 2151-DKF-0012 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
2151-DKF-0012 Details Description
Related parts for 2151-DKF-0012
LCD MODULE 40X2 CHAR 5.5MM TRANS datasheet.pdf
IC POT DUAL DIGITAL 14-TDFN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 20SOIC datasheet.pdf
CAVITY PLUG 2.5MM SYST DIA 3.6MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
LED SBT-90 COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf