Visual Communications Company, LLC 2191QLX5-24V
2191QLX5-24V picture photo
Mfg. Part Number
2191QLX5-24V
Brief Description
LED IND LIGHT GREEN 24V
Datasheet Download
2191QLX5-24V.pdf
Availability of 2191QLX5-24V
QUANTITY
2191QLX5-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of 2191QLX5-24V
Internal Part NumberEIS-2191QLX5-24V
TypeLED
Lamp ColorGreen
Ratings-
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2191QLX5-24V
Related Links2191QL, 2191QLX5-24V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
2191QLX5-24V Details Description
Related parts for 2191QLX5-24V
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR STROBE 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
DIODE MODULE, 800 V, 5 A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf