Visual Communications Company, LLC 2191QLX7-24V
2191QLX7-24V picture photo
Mfg. Part Number
2191QLX7-24V
Brief Description
LED IND LIGHT YELLOW 24V
Datasheet Download
2191QLX7-24V.pdf
Availability of 2191QLX7-24V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2191QLX7-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of 2191QLX7-24V
Internal Part NumberEIS-2191QLX7-24V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLPanel Mount Indicators 03/Dec/2013
TypeLED
Lamp ColorYellow
Ratings-
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2191QLX7-24V
Related Links2191QL, 2191QLX7-24V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
2191QLX7-24V Details Description
Related parts for 2191QLX7-24V
CONN FFC VERT 49POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 30V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 330MA 460 MOHM datasheet.pdf