Visual Communications Company, LLC 2194A4-28V
2194A4-28V picture photo
Mfg. Part Number
2194A4-28V
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
LAMP WHITE 28V PANEL MOUNT
Datasheet Download
2194A4-28V.pdf
Availability of 2194A4-28V
QUANTITY
2194A4-28V Order Process
Ship out your order
Specifications of 2194A4-28V
Internal Part NumberEIS-2194A4-28V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
Series2194A
TypeIncandescent
Lamp ColorWhite
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage28V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleWire Leads - 4.6" (116.84mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2194A4-28V
Related Links2194A, 2194A4-28V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
2194A4-28V Details Description
Related parts for 2194A4-28V
OSC XO 9.8304MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 20MM ROUND T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 61.01VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 12-10AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 388K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 51K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IMCV-MEDIALINX, TX/FX-SM1310/LON datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
7POS 5.0MM CE R/A HDR,TRM BLK KE datasheet.pdf