Visual Communications Company, LLC 2194A4-28V
2194A4-28V picture photo
Mfg. Part Number
2194A4-28V
Brief Description
LAMP WHITE 28V PANEL MOUNT
Datasheet Download
2194A4-28V.pdf
Availability of 2194A4-28V
QUANTITY
2194A4-28V Order Process
Ship out your order
Specifications of 2194A4-28V
Internal Part NumberEIS-2194A4-28V
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
Series2194A
TypeIncandescent
Lamp ColorWhite
Ratings-
Voltage28V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Viewing Angle-
Termination StyleWire Leads - 4.6" (116.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2194A4-28V
Related Links2194A, 2194A4-28V Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
2194A4-28V Details Description
Related parts for 2194A4-28V
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO263-3 datasheet.pdf
FORCE GAUGE 20-100 GRAMS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf