Daburn 2201/24VI-1000
2201/24VI-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2201/24VI-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 600V 24AWG VLT
Datasheet Download
2201/24VI-1000.pdf
Availability of 2201/24VI-1000
QUANTITY
2201/24VI-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2201/24VI-1000
Internal Part NumberEIS-2201/24VI-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorViolet
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2201/24VI-1000
Related Links2201/24, 2201/24VI-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2201/24VI-1000 Details Description
Related parts for 2201/24VI-1000
IC TXRX RS485/422 14-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 3POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 600MHZ 1CIRC datasheet.pdf
MODULE DDR2 DRAM 2G 200-SODIMM datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 6COL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
CONN FIBER OPTIC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT SHRT HNGE LV datasheet.pdf
OSCILLATOR SMD datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT RECP datasheet.pdf
1.8 V to 5 V Auto-Zero, In-Amp with Shutdown IC datasheet.pdf