E-T-A 2210-S211-P1M1-H111-10A
2210-S211-P1M1-H111-10A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S211-P1M1-H111-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 10A 277VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S211-P1M1-H111-10A.pdf
Availability of 2210-S211-P1M1-H111-10A
QUANTITY
2210-S211-P1M1-H111-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S211-P1M1-H111-10A
Internal Part NumberEIS-2210-S211-P1M1-H111-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2210-S2
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S211-P1M1-H111-10A
Related Links2210-S211-P, 2210-S211-P1M1-H111-10A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S211-P1M1-H111-10A Details Description
Related parts for 2210-S211-P1M1-H111-10A
CONN PLUG 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220AC datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 499 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 40V DO-214AC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.016UF RADIAL datasheet.pdf