E-T-A 2210-S211-P1M1-H111-1A
2210-S211-P1M1-H111-1A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S211-P1M1-H111-1A
Brief Description
CIR BRKR THRMMAG 1A 277VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S211-P1M1-H111-1A.pdf
Availability of 2210-S211-P1M1-H111-1A
QUANTITY
2210-S211-P1M1-H111-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S211-P1M1-H111-1A
Internal Part NumberEIS-2210-S211-P1M1-H111-1A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating1A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S211-P1M1-H111-1A
Related Links2210-S211-P, 2210-S211-P1M1-H111-1A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S211-P1M1-H111-1A Details Description
Related parts for 2210-S211-P1M1-H111-1A
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 6A SLD TERM datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf