E-T-A 2210-S211-P1T2-H0-15A
2210-S211-P1T2-H0-15A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S211-P1T2-H0-15A
Brief Description
CIR BRKR 15A 277VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S211-P1T2-H0-15A.pdf
Availability of 2210-S211-P1T2-H0-15A
QUANTITY
2210-S211-P1T2-H0-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S211-P1T2-H0-15A
Internal Part NumberEIS-2210-S211-P1T2-H0-15A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S211-P1T2-H0-15A
Related Links2210-S211-, 2210-S211-P1T2-H0-15A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S211-P1T2-H0-15A Details Description
Related parts for 2210-S211-P1T2-H0-15A
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 2.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 550MW SOD323F datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 100-220VAC 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 8 IN 8K/1.0% datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf